Trainingen

Een atletiekjaar loopt van 1 november van het ene jaar tot en met 31 oktober van het daaropvolgende jaar. Binnen deze periode blijf je bij dezelfde categorie.
Het atletiekjaar is opgedeeld in twee seizoenen:

  • Winterseizoen: 1 november tot en met 31 maart
  • Zomerseizoen: 1 April tot en met 31 oktober

Bij de jeugd kennen we 4 categorieën. Je geboortejaar bepaalt tot welke categorie je behoort:

  • Kangoeroes : Voor het seizoen 2021-2022 iedereen geboren in 2015 en 2016
  • Benjamins: De  8- en 9 – jarigen
  • Pupillen: De 10- en 11 – jarigen
  • Miniemen: De 12- en 13 – jarigen

Bij de niet-jeugd kennen we 5 categorieën.  Je geboortejaar bepaalt, net zoals de jeugd, tot welke categorie je behoort.

  • Cadetten: De 14 en 15 – jarigen
  •  Scholieren: De 16 en 17 – jarigen
  • Juniors: De 18 en 19 – jarigen
  • Seniors: Vanaf 20 tot en met 34 jaar
  • Masters: Vanaf 35 jaar
    Deze categorie heeft nog aparte leeftijdsindelingen:

    •  M of W35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, …
    • (M = Heren en W = Dames. De cijfers staan voor de leeftijd)

Winter (1 november t.e.m. 29 februari)

DagUurWaarWatVoor WieDoor Wie 
Maandag18:30 - 20:00pistespurt - springvanaf cadetBenny Santermans
Benjamien Mathijs
18:30 - 20:00piste of sporthalwerpen (speer)vanaf cadetChris Hayen
18:30 - 20:00piste of sporthaldiscipline vervolmakingpup/minFreya KnaepenWedstrijdatleten op inschrijving
Dinsdag19:00 - 20:30Afstandvanaf cadet (2de jaars miniem)Rudi Neven/Kurt Schaillee
18:30 - 20u00Werpen (speer)Vanaf cadetChris Hayen
Woensdag17:45 - 20:00Piste ACAalle disciplines (geen afstand)vanaf cadetBenny Santermans
Benjamien Mathijs
18:00 - 19:00algemene trainingkan - benbeurtrol
18:45 - 20:15algemene trainingpup - minbeurtrol
Donderdag18:30 - 20:00Piste ACAAfstandVanaf CadetKurt Schaillee
19:00 - 20:30Piste ACAwerpen (Discus)Vanaf CadetOlivier Maes
Vrijdag18:30 - 20:00Piste ACAspurt - spring - werpVanaf CadetBenny Santermans
Benjamien Mathijs
18:00 - 19:00Piste ACAAlgemene trainingkan - benBeurtrol
18:45 - 20:15Piste ACAAlgemene trainingpup - minBeurtrol
Zondag10:30 - 11:45Piste ACAVeldlooptraining (weken geen lcc)veldlopersRudi Neven
Zondag10:30 - 12:00Piste ACAHamertrainingVanaf CadetDitte Knaepen

Zomer (1 maart t.e.m. 31 oktober)

DagUurWaarWatVoor wieDoor wie 
Maandag18:30 - 20:00Piste ACAalle disciplinespup - min (wedstrijd)Freya Knaepen
18:00- 20:00alg. conditie - spurt -werpenvanaf cadetBenny Santermans
Benjamien Mathijs
18:30 - 20:00Werpen (speer)Vanaf CadetChris Hayen
Dinsdag18:00 - 19:00Algemene conditieVanaf cadetRudi Neven/Kurt Schaillee
19:00 - 20:30Afstandvanaf cadetRudi Neven/Kurt Schaillee
18:30 - 20:00Werpen (speer)vanaf cadetChris Hayen
Woensdag17:45 - 20:00alle disciplinesvanaf cadetBenny Santermans
Benjamien Mathijs
18:00 - 19:00Algemene trainingkan - benBeurtrol jeugdtrainers
18:45 - 20:15Algemene trainingPup - minBeurtrol jeugdtrainers
Donderdag18:30 - 20:00Halve fondVanaf 2j miniemKurt Schaillee
18:30 - 20:00werpen (Discus)Vanaf 2j miniemOlivier Maes
Vrijdag18:00 - 20:00Spurt - springenVanaf CadetBenny Santermans
Benjamien Mathijs
18:00 - 19:00Algemene trainingkan - benBeurtrol jeugdtrainers
18:45 - 20:15Algemene trainingpup - minBeurtrol jeugdtrainers
Zondag10:30 - 12:00Hamerslingerenvanaf cadetDitte Knaepen
10.30 - 12.00Spurt - springenVanaf cadetBenny Santermans